آب شیرین کن صنعتی RO

آب شیرین کن صنعتی (RO)

آب شیرین کن صنعتی یا دستگاه تصفیه آب صنعتی RO که با نام اسمز معکوس (Reverse Osmosis) نیز شناخته شده می باشد، یکی از روش های تصفیه آب است که روند کار آن از رفتار طبیعت الهام گرفته شده است. در طراحی و ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO از قانون کلی تمایل به مهاجرت آب شیرین به سمت آب شور استفاده می شود. با توجه به مشکل کمبود آب در زندگی امروز و نیاز به شیرین کردن آب در مصارف مختلف صنعتی و خانگی، تولید آب شیرین کن صنعتی RO از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. گروه صنعتی هفت یکی از برترین شرکتهای تولید کننده دستگاه آب شیرین کن RO در ایران می باشد و در ادامه نگاهی جامع به روند این دستگاه تصفیه آب صنعتی، تجهیزات و استانداردهای به کار رفته در طراحی آن خواهد داشت.

تاریخچه آب شیرین کن صنعتی (اسمز معکوس)

آب شیرین کن اسمزی برای اولین بار در سال ۱۷۴۸ توسط ژان آنتونی نولت (Jean Antonie Nollet) ارائه گردید . تا ۲۰۰ سال پس از ارائه این موضوع، روند شیرین کردن آب اسمز معکوس فقط در مقیاس آزمایشگاهی انجام میگرفت. در سال ۱۹۴۹ دانشگاه کلیفرنیا در لس آنجلس (UCLA) برای اولین بار از این روش برای شیرین کردن آب دریا استفاده کرد.
محققان این دانشگاه و دانشگاه فلوریدا در اواسط سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ توانستند با استفاده از این تکنولوژی، آب قابل شرب استخراج کنند. اما این کار با سرعت خیلی کم انجام می شد و جهت تولید انبوه مقرون به صرفه نبود تا اینکه با تلاش محققان دانشگاه UCLA و موسسه تحقیقات ملی کانادا دستگاه اسمز معکوس (reverse osmosis) در مقیاس تجاری تولید شد.
تا اواخر سال ۲۰۰۱ حدود ۱۵۲۰۰ عدد از این دستگاه ها در سراسر جهان استفاده میشد. از این منظر سیستم استخراج آب شیرین با استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتیRO  از آب دریا یا چاه یک روش نوین تلقی می گردد که در چند دهه اخیر در مقیاس تجاری تولید و به فروش می رسد.

آب شیرین کن اسمز معکوس

دلایل استفاده از دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO

یکی از بزرگترین محدودیت ها در تمام دنیا، کمبود آب شیرین می باشد که مشکلات زیادی را در صنعت و زندگی روزانه انسان ها بوجود آورده است. این محدودیت ها نه تنها در تامین آب شرب به چشم میخورد، بلکه در کشاورزی و تولید دارو و مواد بهداشتی و صنعت نیز کاملا چشمگیر می باشند. در مقابل، آب دریا بخاطر داشتن حجم بالایی از نمک و املاح غیر قابل استفاده بوده که با آب شیرین کن دریایی می توان از آنها در چرخه طبیعت استفاده نمود. استفاده از دستگاه آب شیرین کن RO این امکان را فراهم می سازد تا 99.6% از املاح موجود در آب را حذف نموده و در نهایت آب شیرین و خالص را به عنوان خروجی تحویل دهد.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی چیست؟

اسمز به فرآیندی در طبیعت گفته میشود که در آن آب شیرین تمایل زیادی به مهاجرت به سمت آب شور با املاح زیاد دارد. این مساله بارها و بارها در طول روز در بدن انسان و در کلیه ها رخ می دهد که در طبیعت نیز می توان در فرآیند جذب آب از زمین توسط ریشه درختان مشاهده کرد. اسمز معکوس دقیقا عکس این فرآیند عمل می کند و در آن آب شور با فشار به سمت آب شیرین مهاجرت نموده و یون و املاح موجود در آب توسط غشاری نیمه تراوا حذف می گردد.

دستگاه آب شیرین کن اسمز معکوس به طور ویژه در مواقعی استفاده می گردد که نیاز به کاهش میزان نمک آب وجود دارد. اسمز معکوس یک فرآیند فیزیکی جداسازی است که در این فرآیند، جریان آب خام به دو جریان آب محصول و جریان آب تغلیظ شده تقسیم می شود. به جریان غلیظتر، آب شور و یا دورریز هم گفته می شود.

دستگاه آب شیرین کن صنعتی

نحوه کار دستگاه آب شیرین کن صنعتی

 

در شیرین کردن آب با اسمز معکوس، آب خام ( تصفیه نشده ) توسط پمپ به داخل محفظه ای که دارای غشای نیمه تراوا (ممبران) می باشد، با فشار رانده می شود، چون تقریبا فقط آب خالص می تواند از غشاء عبور کند به این صورت آب تقریبا خالص در یک طرف غشاء و آب تغلیظ شده از ناخالصی ها در طرف دیگر بوجود می آید. این فشار خارجی از فشار اسمزی طبیعی بیشتر است در نتیجه مولکول های کوچک تر از منافذ غشاء، عبور می کنند در حالیکه مولکول های بزرگ تر قادر به عبور از غشاء نیستند.
باید توجه داشت که قطر منافذ یک ممبران حتی از قطر یک ویروس و باکتری نیز کوچکتر می باشد. مولکول های بزرگ تر در جریانی جانبی از کنار غشاء عبور داده شده و دفع می گردند. در حالت کلی نحوه کار اسمز معکوس به شرح زیر می باشد:

 • آب شور با املاح زیاد وارد دستگاه می شود
 • برای انتقال آب شور به شیرین از پمپ فشار استفاده میشود
 • در مسیر عبور آب شور به شیرین، غشای نیمه تراوا با منافذ بسیار کوچک قرار گرفته و مانع از عبور املاح به بخش آب شیرین خواهد شد
 • بعد از چند مرتبه استفاده از دستگاه آب شیرین کن نیاز به شستشوی فیلتر و غشای نیمه تراوا با روش های مختلف از قبیل بک واش و مواد شیمیایی می باشد

نکته بسیار مهم اینکه، با توجه به نوع آب و میزان املاح موجود در آن ممکن است نیاز به پیش تصفیه باشد که برای این منظور از دستگاه های مختلف از قبیل اولترافیلتراسیون، فیلتر کربنی و فیلتر شنی و غیره استفاده می گردد. با استفاده از این تجهیزات حجم زیادی از آلودگی های آب کاسته شده و در نتیجه به غشای اسمز معکوس آسیب وارد نشده و طول عمر آن افزایش می یابد.

تجهیزات دستگاه آب شیرین کن صنعتی

به منظور پیاده سازی فرآیند آب شیرین کن RO نیاز به تجهیزاتی از قبیل موارد زیر می باشد:

 • سیستم پیش تصفیه شامل فیلتر شنی، فیلتر کربنی و فیلتر کارتریجی
 • غشاء نیمه تراوا (Membrane)
 • پمپ فشار قوی(High Pressure Pump)
 • پکیج تزریق آنتی اسکالانت شامل پمپ تزریق و مخزن
 • پکیج تزریق سود کاستیک و اسید شامل پمپ تزریق و مخزن
 • شاسی استقرار
 • تابلوی توزیع قدرت و مدار فرما
 • سیستم CIP

تولید دستگاه آب شیرین کن RO

تجهیزات و ابزار کنترلی سیستم آب شیرین کن صنعتی

فرآیند انتقال آب از غشای نیمه تراوا و حذف یون و املاح و آلودگی ها نیاز به وارد کردن فشار داشته که میزان فشار وارد شده به آب با توجه به میزان آلودگی ها و سایر موراد دارد. به همین خاطر، از تجهیزات کنترلی در بخش های مختلف دستگاه استفاده می گردد تا در نهایت خروجی آب با حذف بیش از 98 درصد املاح و صد در صدی باکتری و ویروس بدست آید. از مهم ترین تجهیزات کنترلی به کار رفته در دستگاه آب شیرین کن صنعتی تولید شده در گروه صنعتی هفت عبارتند از:

 • فلومترهای اندازه گیری جریان
 • لوله و اتصالات استیل یا سوپر پایپ وV.C برای دو خط تحت فشار و فشار پائین
 • شیر فلکه های تنظیم جریان، شیرهای نمونه گیری و شیر فشار شکن
 • الکتروکنداکتیویتی متر (هدایت سنج)
 • PH- متر
 • مانومتر اندازه گیری فشار(Pressure Gauge)
 • کنترل کننده فشار بالا و پایین(Low Pressure Switch & High Pressure Switch)

انواع دستگاه آب شیرین کن صنعتی

آب شیرین کن ها را می توان با توجه به نوع کاربرد آنها به گروه های مختلفی تقسیم بندی نمود، چون نوع غشا و ظرفیت و مراحل پیش تصفیه و غیره در محیط های مختلف متفاوت طراحی میشود. بر همین اساس، رایج ترین انواع آب شیرین کن RO عبارتند از:

دستگاه آب شیرین کن کشاورزی

با توجه به شرایط جغرافیایی ایران و کویری بودن اغلب مناطق آن، برای کشاورزی در شهرهای مرکزی و شرق و همچنین جنوب نیاز به اصلاح آب می باشد. به همین دلیل در اکثر مزارع مکانیزه از دستگاه های آب شیرین کن برای کاهش مقدار املاح موجود در آب استفاده میشود. ورود املاح زیاد به زمین های زراعی به مرور منجر به فرسایش خاک شده و کیفیت محصولات را نیز تا حد زیادی کاهش می دهد.

دستگاه آب شیرین کن گلخانه ای

بسیاری از گل و گیاهان در برابر املاح موجود در آب مقاومت خوبی نداشته و باعث میشود تا رشد آنها متوقف شده یا از بین بروند. علاوه براین، محصولات کشاورزی که در محیط های گلخانه ای پرورش داده میشوند نیز به آب با حجم پایینی از املاح نیاز دارند. به همین دلیل دستگاه آب شیرین کن صنعتی گلخانه ای از انتخاب های مناسبی برای این محیط ها به شمار می رود. این دستگاه ها را می توان متناسب با وسعت گلخانه و مقدار آب ورودی به آنها در ظرفیت های مختلفی خریداری نمود.

دستگاه آب شیرین کن بیمارستانی

در محیط های بیمارستانی با توجه به تاثیر آب بر سلامت بیماران و پرسنل، استفاده از آب شیرین کن اهمیت بسیار زیاد دارد. با حذف املاح موجود در آب شرایط برای استفاده از آنها در محیط های آزمایشگاهی به عنوان حلال فراهم می گردد. استفاده از غشای نیمه تراوا در فرآیند اسمز معکوس باعث میشود تا حجم بسیار زیادی از املاح در آب حذف گردد. در نهایت نه تنها به عنوان آب شرب برای بیماران و پرسنل و آشپزخانه و غیره، بلکه در آزمایشگاه و همچنین استریلز کردن تجهیزات اتاق عمل و غیره مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه آب شیرین کن مرغداری

استفاده از آب های دارای املاح با TDS بالا باعث میشود تا بیماری های مختلفی از قبیل سنگ کلیه و نرمی استخوان در مرغ و طیور شیوع پیدا کند. به همین دلیل استفاده از دستگاه های آب شیرین کن با ظرفیت متناسب با شرایط محیط یکی از ملزومات برای راه اندازی مرغداری می باشد. با توجه به تاثیرات مطلوبی که فرایند اسمز معکوس بر کاهش TDS دارد، یکی از بهترین روش ها برای حذف املاح از آب مرغداری ها RO خواهد بود.

دستگاه آب شیرین کن دریایی

همان طور که از نام این نوع دستگاه RO مشخص است، برای تصفیه آب دریا و از بین بردن املاح و کاهش شوری آب و استفاده از آنها در کشاورزی و سایر صنایع اشاره نمود. مساله بسیار مهم در این تجهیزات، اهمیت بسیار زیاد پیش تصفیه به منظور حذف آبزیان و سایر آلاینده های معلق در اب دریا می باشد. به همین دلیل از سایر تجهیزات از قبیل آشغالگیر و انواع فیلترها و حوضچه های ته نشینی در کنار دستگاه RO استفاده میشود. علاوه براین، نوع فیلتر و غشاهای مورد استفاده در این تجهیزات باید توانایی حذف حجم بسیار زیاد املاح را داشته باشند.  به منظور افزایش کارایی این تجهیزات، بازه های زمانی کوتاه تری برای احیا ممبران ها در نظر گرفته میشود.

آب شیرین کن دریایی

مزایای آب شیرین کن صنعتی

در حال حاضر دستگاه تصفیه آب صنعتی RO نه تنها در صنعت، بلکه در بخش های کشاورزی و خانگی نیز کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. دلیل تقاضای زیاد اسمز معکوس برای شیرین کردن آب مزایای بسیار زیاد این شیوه تصفیه آب می باشد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اقتصادی بودن سیستم نسبت به روش های دیگر
 • مصرف انرژی کمتر در مقایسه با روش های دیگر تصفیه آب
 • امکان کار مداوم بدون نیاز به توقف های ادواری
 • سهولت کار با دستگاه و کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری
 • عدم عبور باکتری، ویروس ها و مواد تب زا (PYROGENS) از ممبران ها
 • امکان بازگرداندن آب غلیظ به محیط زیست و یا استفاده مجدد از آب در دستگاه

کاربرد آب شیرین کن صنعتی (اسمز معکوس)

استفاده از آب دریا و آب های زیر زمینی با املاح زیاد و شور و همچنین به چرخه درآوردن آب فاضلاب در بخش های صنعتی یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با خشکسالی و کمبود آب می باشد. دستگاه آب شیرین کن RO تا حد زیادی این مشکلات را برطرف نموده و بخاطر حذف یون، باکتری و ویروس و املاح کوچکتر از 0.0001 میکرون، در صنایع مختلفی کاربرد دارد. مهم ترین موارد کاربرد اسمز معکوس عبارتند از:

 • تهیه و تولید آب شرب از آب های شور (مصارف شرب)
 • تهیه و تولید آب مورد نیاز جهت رشد سریع دام و طیور
 • تامین و تولید آب مناسب جهت رشد چشمگیرگیاهان و مصارف کشاورزی
 • تامین و تولید آب فرایندی کارخانه های داروسازی و لوازم آرایشی
 • تولید آب مصرفی نیروگاه های بخار و سیکل ترکیبی
 • تامین و تولید آب دیگ های بخار، سیستم های برودتی و مبدل های حرارتی
 • تامین و تولید آب دستگاه های دیالیز بیمارستانها
 • بازیافت پساب های صنعتی

راه های افزایش کیفیت در فرآیند آب شیرین کنی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورها که میفیت خروجی اسمزمعکوس را بررسی می کند، میزان TDS می باشد که باید تا حد امکان کاهش پیدا کند. به منظور افزایش کارایی و عملکرد بهتر دستگاه ها و فرایند اسمز معکوس چند راهکار وجود دارد که عبارتند از:

انتخاب غشا و ممبران استاندارد برای دستگاه اسمز معکوس

علاوه بر پمپ و شاسی و سایر قطعات مورد استفاده در طراحی این دستگاه ها، غشا یا ممبران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و ارتباط مستقیم با کارایی دستگاه تصفیه آب صنعتی دارند. لذا،باید غشا و ممبران مناسب و متناسب با نوع آب و املاح موجود در آن برای این منظور استفاده شود. اندازه منافذ روی ممبران ها اهمیت بسیار زیادی داشته و متناسب با نوع آب و املاح و ذرات موجود در آنها لازم است غشای مناسب انتخاب شود. همچنین لازم به ذکر است که به صورت دوره ای باید غشاها با شستشوی معکوس یا سایر روش ها احیا یا تعویض شوند.

پیش تصفیه اسمز معکوس

یکی از مهم ترین گام ها برای بهبود کارایی و عملکرد اسمز معکوس، انجام عملیات پیش تصفیه می باشد. با توجه به آنالیزهایی که بر روی آب صورت میگیرد، نوع فرایند پیاده سازی شده برای پیش تصفیه مشخص میشود. بر همین اساس ممکن است در پیش تصفیه سختی گیری انجام شود یا فیلتراسیون! خروجی آب تولید شده در این مرحله سطح کمتری آلاینده و املاح داشته و به همین دلیل سطح غشاها دیرتر با مواد مختلف انباشته خواهد شد و احیای آنها با فاصله زمانی بیشتر انجام میشود.

به عبارت دیگر، با استفاده از فیلتراسیون و سختی گیری و همچنین جذب سطحی شرایط برای حذف آهن، منگنز و سایر املاح که منجر به کاهش کارایی غشاها یا پارگی آنها شوند جلوگیری می گردد.

قیمت آب شیرین کن صنعتی

قیمت آب شیرین کن صنعتی و نیمه صنعتی بر اساس نوع عملکرد آنها، سایز و ظرفیت و محیط مورد استفاده هر یک متفاوت می باشد. به طوریکه آب شیرین کن نیمه صنعتی قیمت ارزان تری نسبت به نوع صنعتی با سایز و ظرفیت های بزرگ دارد. برای اطلاع و استعلام قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی کافیست از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با گروه صنعتی هفت تماس بگیرید.

طراحی آب شیرین کن RO

در طراحی آب شیرین کن صنعتی RO فاکتورهای متعددی وجود دارند که عدم رعایت آنها می تواند بر کارایی و عملکرد دستگاه اثر منفی ایجاد کند. از مهم ترین آنها می توان به طراحی بر اساس نوع املاح موجود در آب اشاره نمود. با در نظر گرفتن نوع و مقدار املاح موجود در آب فیلتر و غشای مناسب برای حذف آنها استفاده نمود. علاوه براین، اندازه گیری و محاسبه ظرفیت دستگاه آب شیرین کن صنعتی نیز باید بر اساس شرایط محیط انجام شود. انتخاب جنس بدنه و مقاوم سازی تمام قطعات داخلی در برابر تماس با املاح و مواد خورنده همگی باید بر اساس استانداردها انجام شود.

کارشناسان و تکنسین های گروه صنعتی هفت با برخورداری از سابقه فعالیت بالا در این زمینه و اطلاع کامل از جزئیات و استانداردهای روز دنیا طراحی این تجهیزات را با بهترین متریال انجام می دهد. طراحی و ساخت این تجهیزات کاملا سفارشی ئ متناسب با شرایط محیط مورد نظر انجام می شود.

خرید آب شیرین کن صنعتی

با توجه به تاثیرات نامطلوبی که آب های دارای املاح بر سلامتی ایجاد می کنند، خرید آب شیرین کن صنعتی RO برای محیط های مختلف از قبیل کشاورزی، گلخانه، بیمارستان، دامداری و محیط های آزمایشگاهی و حتی مصارف خانگی اهمیت بسیار زیادی دارد. در خرید دستگاه تصفیه آب لازم است در مرحله اول به نوع غشاهای به کار رفته در آنها توجه داشته باشید تا از کارایی و کیفیت آنها اطمینان حاصل کنید.

همچنین لازم به ذکر است که این دستگاه ها در ظرفیت های مختلفی طراحی و ساخته میشوند، لذا بهتر است در زمان خرید به ظرفیت دستگاه توجه داشته و گزینه متناسب با شرایط محیط مورد نظر را انتخاب و خریداری کنید. بررسی کامل بدنه دستگاه، نوع و برند قطعات داخلی استفاده شده در آن و سابقه فعالیت تولید کننده همگی می توانند کیفیت خرید آب شیرین کن اسمز معکوس صنعتی را تضمین کند.

ساخت دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO

تولید دستگاه آب شیرین کن به روش اسمز معکوس در ظرفیت های مختلف و با کاربردهای مختلف از جمله صنعتی، خانگی، دریایی، کشاورزی و … از خدمات گروه صنعتی هفت میباشد. این شرکت با بیش از ۳۰ سال تجربه بین المللی و داخلی در ساخت تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب آماده ارائه خدمات به شرکت ها و مشتریان داخلی و خارجی می باشد .کارشناسان گروه صنعتی هفت آماده ارائه مشاوره های لازم قبل از خرید دستگاه آب شیرین کن صنعتی RO بوده و با توجه به هدف از نصب اسمز معکوس در محیط مورد نظر گزینه های مختلفی را پیشنهاد می دهند.

نام محصول: ✅ دستگاه آب شیرین کن صنعتی
نام انگلیسی: ✅ Reverse Osmosis
کاربرد ✅ تصفیه آب جهت مصارف کشاورزی، گلخانه ای، بیمارستانی و…
خدمات: ✅ محاسبه، طراحی و ساخت انواع آب شیرین کن صنعتی
ضمانت: ✅ دارای ضمانت و خدمات پس از فروش

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان و متخصصان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

محصولات مرتبط

نظرات شما

14 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام ممبران دستگاه اسمز معکوس از چه جنسی ساخته می شود؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   ممبران ها اغلب از جنس پلی آمیدی (دارای دبی بیشتر) و یا استات سلولز (تحمل بالای کلر) ساخته می شوند. اگر اطلاعات تکمیلی میخاید لطفا با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

   پاسخ
 • اشتری لاهیجی
  می 31, 2021 4:31 ب.ظ

  میشه بفرمایید معروفترین برندهای ممبران دستگاه اسمز معکوس کدامند؟

  پاسخ
  • سلام جناب اشتری
   برندهای زیادی در بازار موجود هستند که میشه ازشون استفاده کرد که یه تعدادیشون عبارتند از ممبران Filmtec، ممبران CSM، ممبران Toray، ممبران Hydranautics و… ولی گاهی بعضی از اونها به دلیل واردات و… کمیاب میشن.

   پاسخ
 • سلام میخاستم بدونم آیا با افزایش دما کارکرد ممبرین و دستگاه آب شیرین کن افزایش می یابد؟

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشید سوالم اینه که استفاده از آنتی اسکالانت نامرغوب چه اثراتی بر روی دستگاه آب شیرین کن می گذارد؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما کاربر گرامی
   استفاده از آنتی اسکالانت نامرغوب میتونه اثرات زیر رو به همراه داشته باشه:
   رسوب گرفتگی سطح ممبران
   افزایش فشار پمپ جهت عبور آب از ممبران
   شوری آب محصول (تولیدی)
   کاهش آب تولیدی (permeate)

   پاسخ
 • سلام این SDI در تصفیه آب صنعتی چیه؟

  پاسخ
  • سلام، همانطور که می دانیم تمامی پارامترهایی که میزان ذرات معلق یا TSS را اندازه گیری می کنند، اثرات ذرات ریز کلوییدی را نمایش نمی دهند. شاخص SDI یا همان Silt Density Index بهترین پارامتر برای تعیین پتانسیل رسوب دهی می باشد. تعیین این شاخص توسط نوعی خاص از فیلتراسیون صورت می پذیرد. در صورتی که SDI بالاتر از 5 باشد نشانگر پتانسیل رسوب گذاری بالا می باشد.

   پاسخ
 • با سلام آیا خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم رو توصیه می کنید؟

  پاسخ
  • سلام جناب کشوری عزیز
   با توجه به این که طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی مطابق مشخصات و آنالیز آب خام انجام می شود، لذا هر دستگاه برای مشخصات آب خام و مشخصات آب تولید مورد نیاز کارفرما طراحی می شود و طبیعتا دستگاه کارایی لازم را برای آب با مشخصات و آنالیز متفاوت را ندارد. همچنین اغلب دستگاه های آب شیرین کن دست دوم دارای قطعات فرسوده ای هستند و قطعات دستگاه آب شیرین کن دست دوم، بخصوص فیلتر ممبران پس از گذشت مدت زمان کم (به دلیل شرایط نامناسب نگهداری و راکد ماندن آب داخل فیلتر ممبران) با مشکل اساسی مواجه میشوند. لذا با توجه به موارد ذکر شده خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی دست دوم به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

   پاسخ
 • سلام وقتتون بخیر
  دستگاه تصفیه شرکت بنده از روش اسمزی میباشد .
  ورودی اب خام به دستگاه 5متر مکعب که 2متر مکعب پساب میشود .
  بنظر شما دستگاه دچار مشکل شده است

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید