پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان با توجه به حجم بسیار بالای مواد آلاینده و میکروارگانیسم های بیماری زا در آنها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. به طوریکه استفاده از این پکیج در محیط های درمانی و بیمارستانی برای تصفیه فاضلاب قبل از ورود آن به طبیعت ضروری می باشد. گروه صنعتی هفت؛ تولید کننده پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی در ادامه به معرفی کامل این پکیچ پرداخته و به مواردی از قبیل قیمت، موارد مهم در طراحی و تولید و ساخت آن و مزایای این پکیج اشاره خواهد داشت.

فاضلاب بیمارستانی چیست؟

تمام پساب های تولید شده در بخش های مختلف واحدهای درمانی از قبیل سرویس های بهداشتی، شستشوی سطوح و سالن ها، آشپزخانه، خون و چربی و سایر مواد تولید شده در اتاق عمل، باقی مانده داروهای مختلف در نهایت فاضلاب بیمارستانی را تشکیل می دهند. از مهم ترین ویژگی های این فاضلاب می توان به بار میکروبی بسیار بالا و وجود مواد عفونی و بیماری زا و همچنین وجود مواد شیمیایی و اثرات رادیواکتیو در آنها اشاره نمود. به همین دلیل لازم است قبل از ورود به طبیعت حتما توسط پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان کیفیت آنها به حد مطلوبی برسد.

جهت آشنایی بیشتر این عنوانها را مطالعه کنید:

فاضلاب بیمارستانی چیست؟

مشخصات فاضلاب بیمارستانی

پیش تصفیه فاضلاب بیمارستانی به چه صورت است؟

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان چیست؟

ورود انواع باکتری ها و ذرات عفونی، خون و داروهای مختلف به فاضلاب های بیمارستانی باعث شده است تا پساب های تولید شده در محیط های درمانی از خطرناک ترین و آلوده ترین فاضلاب ها شمرده شود. به طوریکه بر اساس استانداردهای ارائه شده توسط سازمان محیط زیست و بهداشت این گروه از فاضلاب ها امکان ورود مستقیم به طبیعت را نداشته و حتما باید مراحل تصفیه را طی کنند. پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی مجموعه ای از فرایندهای مختلف تصفیه می باشد که دارای بدنه فلزی و مقاوم بوده و تمام آنچه که برای حذف آلاینده های موجود در این پساب ها لازم است را ارائه می دهد. این تجهیزات در واقع زیر مجموعه ای از پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی می باشد.

مراحل تصفیه فاضلاب بیمارستان

یکی از مهم ترین گام ها در تصفیه فاضلاب، انتخاب روش و تجهیزات مورد نیاز با توجه به نوع آلاینده های موجود در آنها می باشد. به همین دلیل، برای افزایش کیفیت فاضلاب بیمارستان ها به شیوه های متفاوتی با آنچه برای تصفیه فاضلاب انسانی و بهداشتی مورد نیاز است عمل میشود. در حالت کلی فرآیندهای تصفیه پیاده سازی شده در پکیج های مورد استفاده برای تصفیه فاضلاب های بیمارستانی چند گام ضروری وجود دارد که عبارتند از:

روش تصفیه فاضلاب بیمارستانی

پیش تصفیه فاضلاب بیمارستان

از مهم ترین گام هایی که لازم است قبل از هرگونه فرآیند تصفیه برای پساب های بیمارستانی اجرا شود، پیش تصفیه به منظور جلوگیری از آسیب وارد شدن به تجهیزات و همچنین افزایش کیفیت خروجی آنها می باشد. در این مرحله اثر خون، مواد رادیواکتیو، باقی مانده اثرات دارویی و همچنین ذرات روغنی و کلوئیدی معلق در آنها تا حد زیادی کاسته میشود. علاوه براین، انجام مرحله پیش تصفیه فاضلاب بیمارستانی باعث میشود تا از شیوع بیماری های عفونی و واگیردار جلوگیری شود و در نهایت خروجی این گام وارد مرحله بعدی تصفیه می گردد. اصلی ترین تفاوت در پکیج تصفیه فاضلاب محیط های درمانی با تصفیه فاضلاب بهداشتی در این مرحله بوده و در سایر گام ها با هم مشابه هستند.

تصفیه فیزیکی فاضلاب بیمارستان (تصفیه اولیه)

وجود ذرات چربی و مواد جامد باعث میشود تا تجهیزات و دستگاه ها دچار خرابی و اختلال شوند. به همین دلیل لازم است تصفیه فیزیکی فاضلاب به کمک تجهیزات مختلف از قبیل آشغالگیر مکانیکی انجام شود. نکته بسیار مهم اینکه در این گام اثرات مواد آلی و شیمیایی و باکتری های موجود در فاضلاب کاسته نمیشود و تنها از حجم ذرات جامد و معلق در پساب کاسته میشود. علاوه بر جمع آوری ذرات جامد به کمک تجهیزات مختلف، حجم بالایی از آنها نیز به مرور در کف استخر و مخزن تصفیه ته نشین شده و تشکیل لجن خوهند داد و به مرور از پکیج تخلیه میشوند.

تصفیه بیولوژیکی فاضلاب بیمارستان (تصفیه ثانویه)

به عنوان سومین گام در تصفیه پساب های بیمارستانی می توان به تصفیه بیولوژیکی اشاره نمود. این نوع تصفیه بر پایه تجزیه مواد آلی به کمک میکروارگانیسم های هوازی و بی هوازی پیاده سازی شده و شیوه های مختلفی برای آن ارائه شده است. در این گام، مواد آلی و بسیاری از آلاینده های موجود در فاضلاب ورودی به پیکج توسط باکتری ها و میکروارگانیسم ها تجزیه شده و به مرور در کف مخزن ته نشین خواهند شد. از جمله روش های تصفیه بیولوژیکی فاضلاب می توان به SBR، MBR، MBBR، UASB اشاره نمود.

تصفیه شیمیایی و گندزدایی فاضلاب بیمارستان

در آخرین مرحله پیاده سازی شده در این پکیج می توان به تصفیه شیمیایی فاضلاب اشاره نمود. هدف از این گام، گند زدایی و ضدعفونی پساب و کاهش اثرات منفی آلاینده هایی می باشد که در گام های قبل حذف نشده اند. در این گام همچنین از مواد لخته ساز و منعقدکننده استفاده میشود تا ذرات معلق کلوئیدی جمع آوری شوند. علاوه براین، سیستم های فیلتراسیون نیز برای افزایش کیفیت پساب ها و رسیدن به استانداردهای مورد نیاز برای ورود به طبیعت استفاده میشود.

اجزای پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

به منظور پیاده سازی گام های مختلف تصفیه که به آنها اشاره شد، در این پکیج از اجزا و تجهیزات متعددی استفاده میشود که از جمله آنها می توان به سیستم های پمپاژ، بلوئر هوادهی، زلال ساز، هاضم لجن، پکیج کلر زنی، آشغالگیرهای مکانیکی و مخازن گند زدایی اشاره نمود. علاوه براین، پکیج مجهز به تابلو برق بوده و کابل کشی های آن نیز با رعایت تمام اصول ایمنی و استانداردها انجام شده است.

طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

گروه صنعتی هفت از با سابقه ترین تیم ها در حوزه طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان می باشد که هر یک از پیکج ها را به ص.رت کاملا سفارشی و متناسب با شرایط محیط اجرا می نماید. لازم به ذکر است که این پکیج پس از بررسی و تحقیقاتی که مهندسین و تکنسین های گروه صنعتی بر روی فاضلاب و محیط نصب آن انجام می دهند، با رعایت استانداردهای روز دنیا طراحی میشود.

ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

در ساخت پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی رعایت چند نکته اهمیت زیادی داشته و الزامی می باشد که از مهم ترین آنها می توان به جنس بدنه اشاره نمود. بدنه این پکیج باید از فلزات مرغوب باشد تا در برابر ضربه مقاومت بالایی داشته باشد. علاوه براین، متریال مورد استفاده برای بدنه و سایر تجهیزات داخلی باید به گونه ای باشد که در تماس با مواد خورنده موجود در پساب ها دچار خوردگی و اکسید شوندگی نشده و اصطلاحا زنگ نزند.

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

با توجه به جنس بدنه، ظرفیت مخزن و تجهیزات داخلی به کار رفته برای هر یک از گام های تصفیه، قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی تعیین می گردد. همان طور که اشاره شد، این پکیج ها به صورت کاملا سفارشی و متناسب با نوع فاضلاب و شرایط محیط طراحی و تولید میشود و به همین دلیل قیمت آنها نیز تغییر خواهد کرد. برای استعلام قیمت این پکیج می توانید با کارشناسان فروش گروه صنعتی هفت در تماس باشید.

مزایای پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

پکیج های طراحی شده توسط گروه صنعتی هفت تمام استانداردهای مورد نیاز برای بهبود کیفیت پساب ها قبل از ورود به طبیعت را دارا می باشند. علاوه بر پیاده سازی صحیح و استاندارد هر یک از مراحل تصفیه، این پکیج ها مزایای متعددی را به همراه خواهند داشت که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • طراحی و تولید و ساخت بر اساس شرایط محیط و میزان فاضلاب تولید شده در بازه های زمانی مشخص
  • قابلیت حمل آسان و نصب در محیط های مختلف
  • ظرفیت بالا و متناسب با حجم فاضلاب تولیدی در بیمارستان مورد نظر
  • دارای بدنه فلزی محکم و مقاوم در برابر ضربه و تماس با نم و رطوبت در شرایط دمایی مختلف
  • مصرف انرژی پایین
  • انجام تمام مراحل تصفیه به صورت مکانیزه و عدم نیاز به اپراتور انسانی
  • عدم ایجاد بو در محیط اطراف
  • تصفیه بدون صدا هر یک از تجهیزات موجود در پکیج

اجرای پروژه های تولید پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستان

گروه صنعتی هفت تا کنون موفق به طراحی و اجرای پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی در پروژه های بزرگ داخلی و خارجی گردیده و از جمله آنها می توان به ساخت پکیج تصفیه برای بیمارستان مدائن و بیمارستان دارالتوحید اشاره نمود.

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان و متخصصان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

مطالب مرتبط

فاضلاب چیست

فاضلاب چیست؟

فاضلاب چیست و منشا تولید آن چه چیزهایی می باشد؟ چرا در دنیای امروز تا این اندازه به تصفیه آن…
فهرست