راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی (نکات مهم + معرفی و مقایسه)

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به دلیل تنوع بسیار زیاد این تجهیزات و تفاوت های چشمگیری که در کیفیت، قابلیت ها و قیمت آنها وجود دارد، از موارد ضروری می باشد که برای انتخاب بهترین دستگاه باید مطالعه شود. حجم بسیار بالای املاح و ذرات خطرناک موجود در آب به یکی از بزرگترین تهدیدها برای سلامتی انسان تبدیل شده و علیرغم تصفیه آن در تصفیه خانه های بزرگ، هنوز مقدار آنها بیشتر از حد استاندارد است. به همین دلیل در بسیاری از منازل از دستگاه تصفیه آب استفاده میشود که اندازه کوچک تری نسبت به نوع صنعتی داشته و توسط برندهای مختلف ایرانی، تایوانی و چینی و غیره ارائه میشوند. بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی، بهترین مارک و برندها، نکات مهم در انتخاب و خرید آنها را در این بخش از آموزش تصفیه آب گروه صنعتی هفت بررسی می کنیم.

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

قبل از بررسی و ارائه راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی، بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که این تجهیزات تصفیه آب چه کاربردی دارند و چرا استفاده میشوند؟ به عبارت دیگر، دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟ آب های آشامیدنی به دلیل عبور از سفره های آب زیرزمینی با حجم بالایی از املاح موجود در خاک آغشته میشوند که برخی از آنها برای سلامتی مفید بوده و تعدادی نیز مضر هستند. علاوه براین، ورود فاضلاب به طبیعت به مرور بر سفره های زیرزمینی اثر منفی ایجاد نموده و بار آلودگی را در آنها افزایش می دهد. به همین دلیل لازم است در تصفیه خانه های صنعتی با تجهیزات مختلف آب به استانداردهای لازم دست پیدا کند. اما در بسیاری از مناطق آب آشامیدنی تصفیه شده هنوز از استانداردها فاصله داشته و نیاز به تصفیه بیشتر دارند. به همین دلیل در این شرایط از دستگاه تصفیه آب خانگی می توان استفاده نمود.
دستگاه تصفیه آب خانگی به مجموعه از تجهیزات و اجزا گفته میشود که درون یک پکیج قرار گرفته و با استفاده از روش اسمز معکوس آلاینده ها، املاح و آلودگی های موجود در آب را از بین می برند. در این دستگاه ها با توجه به مدل و قابلیت ها از فیلترهای مختلفی استفاده میشود و در اغلب مواقع تعداد آنها 3 تا 8 عدد است. البته دستگاه های تصفیه آب خانگی معمول و رایج 5 عدد فیلتر دارند و در نهایت آب را با سطح استانداردی از املاح تولید می کنند.

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست

طرز کار دستگاه تصفیه آب خانگی

برای درک بهتر مواردی که در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به آن اشاره میشود، لازم است با طرز کار آنها و اجزای موجود در هر یک بیشتر آشنا شوید. با توجه به اینکه از چه فیلترهایی در این تجهیزات استفاده میشود، روش و طرز کار دستگاه تصفیه آب خانگی فرق دارد. اما در حالت کلی می توان گفت این دستگاه ها به صورت زیر آب را تصفیه نموده و املاح و آلودگی ها را از بین میبرند:

 • آب دارای آلودگی و املاح وارد دستگاه تصفیه آب میشود.
 • با عبور از اولین فیلتر به نام فیلترهای پلی پیلن pp ذرات معلق در آن از قبیل گل و لای، شن و ماسه و سایر مواد جامد بزرگ از آب جدا میشوند. این فیلترها مانند صافی عمل نموده و اجازه عبور ذرات بزرگ را نمی دهند.
 • کلر استفاده شده برای گندزدایی آب در تصفیه خانه های شهری در مرحله دوم با فیلترهای گرانولی کربن اکتیو از بین میروند.
 • کربن اکتیو با اندازه و ابعاد بزرگ تر و به صورت بلاکی در فیلتر بعدی استفاده شده و باعث میشود بو و طعم مجدد بهبود پیدا کند.
 • اساس کار اسمز معکوس، عبور آب از فیلترهای ممبران می باشد و به این شیوه از عبور املاح از منافذ آن جلوگیری میشود. غشای نیمه تراوای استفاده شده در این مرحله باعث میشود بسیاری از یون ها و املاح آب امکان عبور از فیلتر را پیدا نکرده و کیفیت آب تا حد زیادی افزایش پیدا کند.
 • به منظور از بین بردن بو و کمک به بهبود شفافیت آب، در مرحله پنجم از فیلترهای کربن خطی یا post carbon استفاده میشود.
 • در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به فیلتر ششم اهمیت زیادی داده میشود و به آن باید توجه داشته باشید. این فیلتر که مینرال نامیده میشود، برای اضافه کردن املاح معدنی مورد نیاز در آب کاربرد دارد. تنها تعداد کمی از دستگاه های تصفیه آب این قابلیت را دارا هستند.
 • در هفتمین مرحله به منظور بهبود ph آب و قلیایت آن آب وارد فیلترهای آلکالین میشود. این فیلترها تاثیر بسیار زیادی بر کاهش خاصیت اسیدی آب داشته و از بروز سرطان و بیماری های متعدد جلوگیری می کند.
 • در هشتمین مرحله از اشعه uv برای ضد عفونی و گند زدایی و افزایش کیفیت و سلامت آب تا بالاترین سطح استفاده میشود.

پس از طی کردن این هشت مرحله، آب وارد مخزن شده و با باز کردن شیر آبی که روی سینک نصب میشود مورد استفاده قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است، برای عبور آب با فشار زیاد از فیلترهای ممبران، از پمپ آب استفاده میشود که اهمیت بالایی در نحوه عملکرد دستگاه دارد.

ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

به دلیل اهمیت بسیار زیاد دستگاه های تصفیه آب خانگی، برندهای مختلفی در تولید آنها فعالیت دارند و قابلیت های در نظر گرفته شده در هر یک با هم فرق دارد. به همین دلیل اگر به دنبال بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی هستید، لازم است به چند ویژگی مهم در آنها توجه داشته باشید. از مهم ترین این ویژگی ها که می توان به عنوان راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به آنها اشاره کرد عبارتند از:

توجه به انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از موارد مهمی که در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی باید به آن توجه داشت، نوع دستگاه است. دستگاه های تصفیه آب خانگی از نظر شکل ظاهری و نحوه و محل نصب شامل دو گروه زیر هستند:

 • دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی
 • دستگاه تصفیه آب خانگی زیرسینکی

قبل از انتخاب دستگاه ابتدا بررسی کنید، آیا فضای کافی برای قرار گرفتن این تجهیزات داخل کابینت و زیر سینک وجود دارد یا خیر؟ آیا امکان قرار دادن دستگاه تصفیه آب روی کابینت هست؟ آیا ظاهر این دستگاه ها جلوه خوبی دارد و باعث نامرتب شدن آشپزخانه نمیشود؟ بدون شک نوع زیرسینکی به دلیل قرار گرفتن داخل کابینت جلوه بهتری داشته و باعث میشود فضا نیز مرتب تر باشد. اما اگر برای نصب دستگاه داخل کابینت محدودیت دارید، تا حد امکان گزینه هایی را انتخاب کنید که سیم و کابل و تجهیزات داخلی شان درون محفظه بوده و دیده نمیشوند.
علاوه براین، دستگاه های تصفیه آب خانگی پایه دار و بدون پایه هستند. برای اینکه بتوانید تعمیر و سویس این دستگاه ها را براحتی انجام دهید، بهتر است نوع پایه دار انتخاب شود. البته به شرایط محیط نصب نیز باید توجه داشته باشید.

انتخاب مدل دستگاه تصفیه آب بر اساس نوع آب

یکی از نکات بسیار مهم که در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی باید مد نظر قرار داد، ویژگی های آب و نوع املاح و آلودگی های موجود در آن است. با توجه به منابع آبی در مناطق جغرافیایی مختلف درجه سختی آب و TDS متفاوت است و بر همین اساس نوع دستگاه تصفیه را بهتر است انتخاب کنید. مناطقی که آب سالم تری دارند می توانند با دستگاه های ارزان قیمت با تعداد مراحل تصفیه کمتر به کیفیت مطلوب دست پیدا کنند. برای مناطقی که TDS بیش از اندازه از استاندارد جهانی فاصله دارد، دستگاه هایی را انتخاب کنید که اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون در آنها پیاده سازی شده و فیلترهای قوی تر با تعداد بیشتری دارند.

ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی برند معتبر

از دیگر موارد بسیار مهمی که در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی باید به طور مفصل به آن اشاره شود، برند و مارک است. لازم به ذکر است که تنوع در برندهای تولید کننده این دستگاه ها بسیار زیاد است، اما در بازار ایران مارک های تایوانی بیشترین استقبال را دارند. چون برندهای تایوانی سابقه فعالیت بیشتری داشته و می توان گفت پرچمدار دستگاه تصفیه آب خانگی با روش اسمزمعکوس هستند. از بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا minerva، آکوا کلر aquaclear، آکوا اسپرینگ aquaspring، کامتک، cck ، ssv و سافت واتر softwater و aquapro آکوا پرو

انتخاب دستگاه تصفیه آب با گواهینامه NSF

میزان املاح و آلاینده های موجود در آب ارتباط مستقیم با سلامتی بدن دارند و به همین دلیل بنیاد ملی بهداشت این تجهیزات را بررسی و در صورت استاندارد بودن گواهینامه NSF به آنها تعلق میگیرد. لذا پیشنهاد می کنیم قبل از خرید دستگاه تصفیه آب خانگی حتما به این نشان توجه کنید و از اعتبار و اصل بودن آن مطمئن شوید.

به نوع اتصالات دستگاه توجه کنید

دستگاه تصفیه آب خانگی از جمله وسایل و تجهیزاتی می باشد که سالها مورد استفاده قرار میگیرند. به همین دلیل کیفیت تمام قطعات داخلی و حتی نوع اتصالات به کار رفته در آنها باید قبل از انتخاب بررسی شوند. اتصالات این دستگاه ها دارای دو نوع پیچ و مهره ای و فیتینگ هستند. نوه پیچ و مهره ای این اتصالات بسیار سخت باز و بسته میشود و ضریب اطمینان بالایی نیز دارند. اما به دلیل محدودیت های موجود در این نوع، اتصالات پیچ و مهره ای در بسیاری از دستگاه های تصفیه آب خانگی کاربرد ندارد.
اگر به دنبال انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی خوب و ایده آل هستید، گزینه هایی را در لیست تان اضافه کنید که اتصالات آنها فیتینگ است. چون باز و بسته کردن آنها آسان بوده و کیفیت مطلوبی دارند.

نوع و تعداد فیلترها را جدی بگیرید!

به جرئت می توان گفت یکی از مهم ترین بخش ها در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به انتخاب فیلتر اختصاص داده میشود. چون تعداد و نوع فیلترهایی که در این دستگاه ها استفاده میشوند، ارتباط مستقیم با کیفیت آب خروجی دارد. همان طور که در ابتدای متن نیز اشاره شد، فیلترهای استفاده شده در این دستگاه ها تنوع بالایی داشته و شامل فیلتر پلی اتیلن، فیلتر کربن گرانولی، کربن اکتیو بلاکی، ممبران، کربن اکتیو خطی، مینرال، آلکالین و UV می باشد. دستگاه های تصفیه آب خانگی که تعداد بیشتری از این فیلترها را استفاده می کنند، انتخاب های بهتری بوده و البته قیمت آنها نیز گران تر خواهد بود.
مساله بسیار مهمی که در انتخاب فیلتر دستگاه های تصفیه آب باید به آن توجه داشت، کیفیت فیلترهای مینرال است. با توجه به اینکه این فیلترها املاح را وارد آب می کنند، لذا باید مطمئن شوید که مواد جانبی و مضر به آب افزوده نشود.

ظرفیت شبانه روزی دستگاه تصفیه آب خانگی

از دیگر موارد مهمی که در خرید دستگاه تصفیه آب خانگی باید به آن توجه داشت، ظرفیت آن می باشد. ظرفیت دستگاه های تصفیه آب خانگی در شبانه روز با هم تفاوت داشته و بیشتر از این مقدار نمی توانند آب تصفیه کنند. با توجه به مقدار آب مورد نیاز در طول شبانه روز باید بتوانید دستگاه مناسب را انتخاب نمایید.
توجه داشته باشید که ظرفیت دستگاه های تصفیه آب خانگی به تعداد فیلترهای ممبران و ظرفیت آنها بستگی دارد. یعنی اگر دستگاهی دو فیلتر ممبران با ظرفیت 50 گالن را دارد، در نهایت ظرفیت دستگاه برابر با 100 گالن در شبانه روز است.

کیفیت مخزن دستگاه تصفیه آب خانگی را جدی بگیرید!

پس از طی شدن مراحل مختلف تصفیه آب و عبور از فیلترهای متعدد، در نهایت آب تصفیه شده وارد مخزن دستگاه میشود. این آب مستقیم مورد استفاده قرار میگیرد و به همین دلیل باید در فضایی کاملا استاندارد و بدون آلودگی ذخیره شود. برخی از دستگاه های تصفیه آب غیر استاندارد از مخازنی استفاده می کنند که کیفیت مطلوبی ندارد. به همین دلیل آب تصفیه شده درون مخزن مجدد آلوده شده و طعم و کیفیت آن تحت تاثیر منفی قرار میگیرد. لذا لازم است در زمان انتخاب و خرید دستگاه تصفیه آب خانگی حتما به کیفیت و متریال به کار رفته در مخزن توجه کنید.

جنس شیر برقی

برای نصب و اتصال دستگاه های تصفیه آب خانگی به شیر آب اصلی از شیر برقی یا شیرهای چهارراهی استفاده میشود. این شیرها در زمان مناسب نسبت به قطع و وصل جریان آب اقدام می کنند و به همین دلیل اهمیت بالایی دارند. جنس شیر برقی و کیفیت آن از دیگر مواردی می باشد که در انتخاب دستگاه تصفیه کننده آب منزل باید به آن توجه داشت.

توجه به گارانتی و خدمات پس از فروش

به عنوان یک اصل بسیار مهم دیگر که در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی به آن اشاره می کنیم، در نظر گرفتن گارانتی و خدمات پس از فروش است. هر یک از دستگاه های تصفیه آب هر اندازه که کیفیت داشته باشند، به دلایل مختلف با گذر زمان ممکن است خراب شوند. به همین دلیل باید در زمان انتخاب آنها آینده نگر بود. لذا همیشه مراکز معتبر که بتوانند برای این تجهیزات گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه دهند را انتخاب کنید.
علاوه براین، به مدت زمان گارانتی و نوع خدمات پس از فروش نیز باید توجه شود. به عنوان مثال اگر دستگاه تنها 4 ماه گارانتی داشته باشد، ارزش زیادی ندارد چون بسیاری از این تجهیزات حتی نوع بی کیفیت آنها در 4 ماه با خرابی و مشکل مواجه نمیشوند. برندهای معتبر به دلیل اطمینان از کیفیت محصولات خود گارانتی بلند مدت ارائه می دهند.
همچنین پیشنهاد می کنیم به در دسترس بودن یا نبودن قطعات یدکی دستگاه نیز توجه کنید. برخی از این دستگاه ها به دلیل نداشتن نمایندگی معتبر و فعال به سختی می توانند تامین قطعه کنند و در تعمیر آنها با چالش مواجه خواهید شد.

انتخاب بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی

به پمپ و تجهیزات حفاظتی آن توجه کنید

پمپ از قطعات بسیار مهمی می باشد که باعث میشود آب با فشار زیاد از فیلتر ممبران عبور کند. اگر این قطعه قدرت بالایی نداشته باشد، سرعت عبور آب از فیلتر کاهش یافته و دستگاه عملکرد قابل قبولی نخواهد داشت. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از خرید دستگاه و در مرحله انتخاب آن، حتما پمپ و ویژگی های آن را بررسی کنید.
علاوه بر کیفیت پمپ، به این مساله نیز توجه داشته باشید که حتما سوئیچ قطع کن داشته باشند. این سوئیچ ها باعث میشوند تا با کاهش فشار آب، پمپ به صورت اتومات قطع شود و از آسیب وارد شدن به آن جلوگیری خواهد شد.

خرید از مراکز و نمایندگی های معتبر

تشخیص اصل یا تقلبی بودن دستگاه های تصفیه آب خانگی نیاز به تخصص و مهارت دارد. به همین دلیل ممکن است نتوانید براحتی نمونه های تقلبی را تشخیص داده و در نهایت دستگاهی بسیار بی کیفیت را خریداری می کنید. بهترین راهکار در این شرایط، خرید از مراکز معتبر و شناخته شده است. برخی از برندهای تولید کننده این تجهیزات دارای نمایندگی های فعال در ایران هستند و مسیر انتخاب را برایتان تا حد زیادی آسان می کنند.

به قیمت دستگاه تصفیه خانگی توجه کنید

قیمت این دستگاه ها بر اساس نوع، ظرفیت، تعداد فیلترها و کیفیت و اعتبار برند تعیین می گردد. کافیست جستجوی ساده ای در فروشگاه های اینترنتی مختلف داشته باشید تا با حدود نرخ ها آشنا شوید. شناخت و اطلاع از رنج قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی و ایرانی غیره باعث میشود تا اصطلاحا کلاه سرتان نرود! برخی از فروشندگان از این فرصت استفاده نموده و نمونه های تقلبی را با قیمت ارزان ارائه می دهند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به ارزان بودن قیمت ها شک کنید…

بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

دستگاه تصفیه آب خانگی چه مارکی خوبه؟ این یکی از سوالات بسیار پرتکرار می باشد که اغلب افراد در زمان انتخاب دستگاه به دنبال پاسخ آن هستند. توجه داشته باشید که به دلیل تفاوت هایی که در هر یک از دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار وجود دارد، به همین دلیل نمی توان به طور قطع گفت بهترین مارک و برند کدام است. به عبارت دیگر، لازم است با بررسی قابلیت های مد نظر و ویژگی های دستگاه های مختلف در نهایت بهترین را انتخاب کنید.
بر اساس اطلاعات بدست آمده از بازار و میزان استقبالی که از برندهای مختلف به عمل آمده است، می توان به لیست زیر به عنوان بهترین برند دستگاه تصفیه آب خانگی اشاره کرد:

بهترین مارک دستگاه آب تصفیه خانگی تایوانی

تایوان از شناخته شده ترین کشورها در زمینه تولید دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد. به همین دلیل است که در بازار ایران نمونه های بسیار متنوعی از این دستگاه های تولید شده در تایوان می توان خریداری نمود. بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی عبارتند از:

دستگاه تصفیه آب خانگی مینروا Minerva

مینروا Minerva از جمله برندهای شناخته شده ای می باشد که تنوع بسیار زیادی در محصولات آن به چشم میخورد. تمام محصولات این برند دارای نشان NSF، WATERQUALITY و همچنین استاندارد CE اروپا و FDA آمریکا می باشد. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن می توان به استفاده از ممبران های 13 لایه ای اشاره کرد که تاثیر بسیار زیادی بر کاهش املاح و یون های موجود در آب دارد.
از بهترین مدل های دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی مینروا می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • Minerva RO8_O2PLUS با ظرفیت تصفیه 200 الی 250 لیتر آب در شبانه روز و مخزن تحت فشار 4 گالت 16 لیتری
 • Minerva Ro7_Alkaline
 • Minerva Ro6_50G
 • Minerva Ro8_UV

تمام مدل های ارائه شده دارای تصفیه 8 مرحله ای بوده و فیلترهای آلکالین و اشعه UV و مینرال تاثیر زیادی بر کیفیت آب خروجی دارند.

دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی CCK

از دیگر مارک های ایده آل که می توان در این راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی پیشنهاد داد، برند سی سی کا CCK می باشد. مساله بسیار مهمی که انتخاب این دستگاه های تصفیه خانگی را کمی با چالش مواجه می کند، نمونه های تقلبی و بی کیفیت زیاد آن در بازار است. بسیاری از دستگاه های تصفیه آب خانگی CCK موجود در بازار ایران مونتاژ شده با تجهیزات بی کیفیت در چین است. به همین دلیل تنها از نمایندگی های معتبر این برند خرید را انجام دهید.
مدل های پرطرفدار دستگاه تصفیه آب خانگی سی سی کا CCK شامل موارد زیر می باشند:

 • RO GOLD 2019
 • RO8_ORP
 • RO-988
 • None Electro
 • N-E MAX
 • RO8-ORP-UV
 • RO-02
 • Gold 7S
 • RO-6

در یک مقایسه کلی و با توجه به ویژگی های موجود در دستگاه های تصفیه آب خانگی CCK و مینروا، قیمت CCK ارزان تر است. چون محصولات این برند نسبت به مینروا کیفیت پایین تری دارد و قابلیت ها و کیفیت آب خروجی آنها نیز در سطح پایین تری قرار دارد.

دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیر aquaclear

آکوا کلیر AQUACLEAR از دیگر مارک های تایوانی ارائه دهنده دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد و در بازار ایران نیز به آسانی در دسترس است. اگر به دنبال گزینه های ارزان قیمت برای خرید هستید، آکواکلیر می تواند گزینه مناسبی باشد، اما کیفیت آن در سطح مطلوبی نیست. چون بسیاری از این دستگاه ها مونتاژ شده چین هستند. از مدل های پرطرفدار این دستگاه ها می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • NEWDESIGN 2020 – AFA9
 • NEWDESIGN 2020 – AFQ9
 • NEWDESIGN 2020 – AQN9
 • NEWDESIGN 2020 – AUN10
 • RO-CNX2018
 • AQ-UF880
 • RO-C160

دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

به عنوان یکی دیگر از بهترین مارک های دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی می توان به سافت واتر softwater اشاره کرد. سیستم داخلی محصولات این برند به گونه ای طراحی شده است که از 7 مرحله فیلتر استفاده شده و از نظر رنج قیمت در سطح متوسط نسبت به سایر برندها قرار دارد. برخی از مدل های پرفروش این برند عبارتند از:

 • SOFT WATER_RO_ORP
 • 05 MINERAL
 • N-E RO7_ORP
 • RO-08
 • JW-P6S
 • RO8_OX
 • RO8-ORP-UV
 • RO-07

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ

دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ ساخته تایوان بوده و اغلب محصولات آن مجهز به سیستم اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون می باشد. به همین دلیل قدرت بالایی در جداسازی ذرات بسیار ریز تا 0.01 میکرون دارد. از مدل های پرفروش دستگاه تصفیه آب خانگی آکوا اسپرینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • UF-SF3800
 • UF – SF3600
 • UF – SF4800
 • RO-SF5580
 • UF – SF4150

محصولات این برند دارای 3 یا 4 فیلتر می باشند و از نظر رنج قیمت گران تر از آکوا کلیر است.

کلام آخر در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

بر اساس آنچه در طول متن اشاره شد، برای انتخاب بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی، لازم است به گارانتی، خدمات پس از فروش و کیفیت محصولات آن توجه شود. علاوه براین، دستگاه های تصفیه آب خاگی را باید بر اساس شرایط محیط، نوع و مقدار آلاینده ها و املاح موجود در آب و مقدار آب مورد نیاز در شبانه روز انتخاب کنید. به طوریکه در برخی از شهرها و شهرستان ها ممکن است مدل x از برند Y کارایی بسیار خوبی داشته باشد، اما در منطقه جغرافیایی دیگر نتیجه عکس بدهد. لذا تمام موارد بالا را در انتخاب دستگاه مد نظر قرار داده و در نهایت از مشاوره کارشناسان این حوزه نیز استفاده کنید.

به مشاوره نیاز دارید؟

کارشناسان و متخصصان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

مطالب مرتبط

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید